Ohlasy turistů

Vánoce7.1.2020
S paní průvodkyní Evou Janáčovou jsem absolvoval vánoční zájezd v roce 2019. Byl to můj první pobyt v Izraeli a Palestině a jsem rád, že jsem jel právě s cestovní agenturou Izraeltour. Oceňuji zejména pestrost míst, která jsme během týdne navštívili: nebyli jsme jen v Betlémě a Jeruzalémě, ale také u Mrtvého moře, na pevnosti Masada, v Cesareii či Herodionu. Zajímavý zážitek byla také projížďka lodí po Genezaretském jezeře. Především ale oceňuji erudici paní průvodkyně a péči, se kterou se nám věnovala. Od první chvíle nás zahrnovala řadou informací o Izraeli a Palestině, o místních obyvatelích a místech, která jsme navštívili. Oproti obvyklému přístupu průvodců bylo však znát, že se z její strany nejedná jen o naučená fakta, ale o živou zkušenost pramenící z jejích četných studijních a pracovních pobytů v Izraeli. Díky tomu jsme během týdne mohli získat komplexní obraz o zemi, kterou jsme projížděli, a jejích obyvatelích. V neposlední řadě nám paní průvodkyně svým přístupem předala něco ze své lásky k Izraeli a touhy se do této země brzy znovu podívat.
Děkuji!
Vojta
Izrael27.3.2019

Dobrý den,

chtěl bych touto cestou poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd do Izraele a Palestiny ve dnech 24. 2. – 4. 3. 2019. Byl jsem letos na obdobném zájezdu s Vaší CK již poosmé a musím konstatovat, že krom toho, že se na mnohá místa rád vracím, mi každý zájezd poodkryje nová místa, nové postřehy a nové zážitky. Velký dík za to patří PhDr. Evě Janáčové PhD., jejíž průvodcovská práce je opravdu obdivuhodná. Znám již její encyklopedické znalosti, které každoročně předává klientům, její empatii, ochotu řešit problémy účastníků a maximálně se jim věnovat. Letos k tomu všemu přibyla i flexibilita, s níž program přizpůsobovala nepřízni počasí, která nás provázela.
Petr
Petr Halajčuk3.3.2018

Hezký mrazivý den! Včera jsem se spolu se svými studenty, jejich rodiči, kolegy, známými, absolventy Církevního gymnázia Plzeň vrátil ze zájezdu do slunečného Izraele. Chtěl bych poděkovat za skvěle sestavený program, v němž se střídaly památky s relaxačními prvky. Velký dík patří i skvělé průvodkyni paní PhDr. Evě Janáčové. Paní Evu znám několik let, do Izraele jezdím již od roku 2011. Bylo krásné slyšet od svých studentů, jak je paní Eva zaujala encyklopedickými znalostmi, poutavým výkladem, nadhledem a empatií. Jsem učitel a vím, že je někdy těžké zaujmout. O to více oceňuji, že výklad dokázala přizpůsobit klientům nejrůznějších generací, svá slova při loučení s Petrem Canavatim v Betlémě o tom, že jejím cílem je předávat lásku k oné zemi, naplnila beze zbytku. Známá místa i méně známé lokality na severu Izraele skládaly pestrou a přece soudržnou mozaiku, která vnímavým účastníkům (a jako učitel mluvím hlavně o mladých, gymnaziálních studentech) pomohla pochopit řadu souvislostí, na něž by jinak těžko dosáhli. Velký dík patří i Petru Canavatimu, bravurnímu panu řidiči a tichému průvodci Louisovi. Věřím, že návštěva našich studentů není poslední.

Tadeáš Janda28.2.2018

S Vaší CK jsem absolvoval již druhou návštěvu Izraele (poprvé v roce 2015). Byl jsem opět maximálně spokojený. Především bych vyzdvihl špičkovou práci průvodkyně, doktorky Evy Janáčové. Její hluboké znalosti v kombinaci s nadstandardním a přátelským přístupem k účastníkům zájezdu umožnily neopakovatelný zážitek. Poznat Izrael právě s jejími odbornými výklady a v atmosféře, kterou dokázala vytvořit, bych přál každému zájemci o návštěvu této překrásné země.

Denisa a Dominika Kittnerovy7.10.2015

Dobrý den,

chtěly bychom s dcerou moc poděkovat za perfektní zážitek ze zájezdu Izrael, Jordánsko 21.9.2015 – 1.10.2015.
Tento zájezd jsme si vybraly jako pouhou náhradu, proto jsme k němu přistupovaly velice vlažně a celkem obezřetně. Náš přístup jsme však zcela změnily díky perfektním průvodcovským službám paní Evy Janáčové. Šlo nejen o výklad k navštíveným místům, ale i náhled do kultury, osobní zkušenosti,… Jednoduše bylo vidět, že paní Janáčová tuto zemi má opravdu ráda takovou, jaká je. A část její lásky se tak nějak přenesla i na nás. Začaly jsem plánovat další návštěvu :-)
Ještě jednou moc děkujeme a věřte, budeme doporučovat.
Denisa a Dominika Kittnerovy
Martin Šanda6.7.2015

Chtěl bych velmi poděkovat za sestavení programu zájezdu 29.4.-11.5.15 – Izrael – a především jeho průvodcování paní Evě Janáčové. Cestuji většinou na vlastní pěst, ale do tohoto koutu světa jsem si netroufl. Zájezd ač náročný na množství programu, se velmi vydařil, především díky jejímu profesionálnímu vedení, znalosti prostředí, velmi účastnému a starostlivému vztahu ke klientům. Během konání nenastaly žádné obtíže i na bezpečnostně složitých lokalitách, díky jejímu pečlivému sledování aktuální situace. Z průvodcování paní Janáčové vyzařovala láska k navštívené zemi, kterou dokázala předat účastníkům i díky své nezměrné erudici historie v místě přítomných kultur. Program byl vhodně rozšířen o několik míst, které zapadly do celkového konceptu a nebyly na úkor zbytku programu. Většina z nás její vedení velmi ocenila. Díky za tento obrovský zážitek, který ve mě nesmazatelně zůstává.

Robert Bergman26.6.2015

Milá Evo,

chtěl jsem Ti moc poděkovat za dvě krásné cesty do Izraele. Obě jsem si moc užil. Jako učitel religionistiky na Církevním gymnáziu velmi oceňuji Tvůj odborný výklad k židovským i křesťanským místům. Jako člověk velmi oceňuji bezstarostnost a pohodovost organizace, díky které jsem si mohl celý pobyt krásně užít. Přes složitost politické situace jsem neměl strach o svoje bezpečí. Krása země, síla míst, obohacující trojice kultur, dobré a hojné jídlo, pohodlné ubytování, moudrý a operativní program – to jsou jen některé důvody, které vzbuzují touhu se do Izraele a Palestiny opět vrátit. A ujišťuji Tě, že zase s CA Izraeltour.

P. Robert Bergman, spirituál CG Plzeň

Zdenka Dobroucká28.4.2015

Když jsem se letos 19.dubna vracela ze zájezdu z Izraele a Jordánska, plná dojmů a nových poznatků, nevěděla jsem, o čem mám psát dřív. Chvíli trvalo, než se mi vše rozleželo. Ale jedním jsem si byla jistá už během zájezdu – tato poznávací dovolená bude patřit k nadstandartním zážitkům v mém životě.

A to hlavně díky naší milé průvodkyni PhDr. Evičce Janáčové. Vybrala jsem si její zájezd cíleně, protože jsem už o ní slyšela samé chvály. A musím uznat,že vše byla pravda. Kromě vědomostí o historii, kultuře a ostatních oblastech života v této zemi disponuje totiž ve svém mládí ještě velkým nadáním. Umí promíchat potřebné penzum těchto informací s velkou dávkou své trpělivosti a diplomacie, zakápnout a provonět tuto směs svou láskou k Izraeli, okořenit pak lehkostí svého projevu a opojný nápoj poznání je na světě. Ten vám pak podává na všech těch historických místech v Zemi Zaslíbené, jen tak, jakoby nic, až se vám nasákne do všech vašich pórů a stane se vaší součástí.
Ale zkuste k ní přijít a za něco ji pochválit – hned začne „svalovat svou zásluhu“ na všechny možné své spolupracovníky. Musíte uznat, že to se dnes hned tak nevidí :-)
Navíc jsem se s ní pár dní po návratu, ještě plná dojmů a vzpomínek,  “náhodně“ setkala na zastávce tramvaje.
Znamená to snad, že se s ní ještě v budoucnu setkám v Izraeli?
Kdo ví ?!
Evi, moc děkujeme.
Srdečně zdravím za sebe i za moji kamarádku Dášu a přeji vám hodně štěstí na vašich dalších cestách.
Zdenka Dobroucká
manželé Sedliských25.4.2015

Byli jsme poslední 3 roky opakovaně v Izraeli s CK Avetour, teď v pondělí jsme se vrátili z posledního zájezdu,ten byl i do Jordánska a byli jsme spokojeni vždy.Tentokrát nám byla průvodkyní Dr. Eva Janáčová, která z pěkného zájezdu ale udělala nezapomenutelný. Co na ohlasech Izraeltouru účastníci, kteří s ní cestovali do těchto krásných míst píší, je pravda, přesně taková je, milá, vstřícná, znalá historie i současnosti této země, ale i veselý a pozitivní člověk. Moc jí jsme za vše vděčni, konečně se už můžeme podívat i jinam, láska k této zemi byla do srdíček navždy zaseta.

Srdečně zdraví

manželé Sedliských

František Neumann23.4.2015

Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu Jordánsko + Izrael s průvodkyní Evou. Celý zájezd byl skvěle zorganizován naší průvodkyní, která byla velmi znalá dějin i současnosti, ochotná, měla smysl pro humor a měla svatou trpělivost.

Zájezd jsme si proto velice užili, setkali se s novými lidmi i krajinami .. a dozvěděli jsme se spousty velice pozoruhodných informací. Velice rádi cestu do Izraele ( i Jordánska ) znovu po boku paní Evy zopakujeme.

Jana29.12.2014

Milá Evi, ještě jednou moc a moc děkujeme za krásný týden putování po Izraeli a přejeme vše dobré. Jsi úžasná průvodkyně!

Zdraví Jana a Eva z Plzně

MUDr. Jiří Kučera8.11.2014

Někdo moudrý řekl, že dějiny židovského národa jsou esencí dějin lidských.  A tak jak musí muslimové absolvovat jednou v životě pouť do Mekky, měl by dnešní moderní člověk navštívit Izrael. Pomůže mu to porozumět světu, ale především sobě samému. Pro člověka vzdělaného s jistým přesahem. je to pak vpravdě duševní hodokvas. První návštěvou se vnímavý jedinec zpravidla jen namlsá krátké ochutnávky a brzy pocítí puzení k nové cestě, aby se mu dostalo další porce informací a zážitků, které tato naprosto výjimečná lokalita poskytuje v míře nevídané.

             O skutečném štěstí pak může hovořit cestovatel, kterého osud svede dohromady s erudovanou a v dobrém smyslu slova „zažranou“ průvodkyní, jakou je Dr. Eva Janáčová.
              Při mé první cestě do Svaté země jsem měl prostě jen štěstí, ale při mém návratu na Blízký východ během několika měsíců, jsem si již záměrně vybral zájezd, kde byla průvodkyní opět Dr. Eva Janáčová, neboť jsem pochopil, že během týdne nám stačila sdělit jen nepatrný zlomek informací a znalostí o Izraeli, Palestině, Jordánsku, judaismu, křesťanství a islámu, včetně informací o přírodě, politice, ekonomice a vůbec o životě jako takovém, v této neklidné a přitom tak atraktivní destinaci, v níž opakovaně kvasily světové dějiny.
              Dr. Eva Janáčová mi otevřela dveře do fascinujícího světa historie i současnosti Blízkého východu. Má lví podíl na tom, že jsem si zamiloval Izrael a jeho statečný lid, který si zaslouží nejen lítost a stud, že jsme jako lidstvo dopustili, aby na tomto národě byl spáchán největší zločin dosavadních lidských dějin, ale stejnou měrou si zaslouží obdiv za svou statečnost, urputnost, pracovitost, a kreativitu, s níž přežívá v podmínkách, v nichž by každý jiný národ dávno zanikl. Díky Evě Janáčové jsem se dozvěděl šokující informace o neuvěřitelné štědrosti Izraele, který staví a udržuje silnice a zásobuje elektřinou a vodou Palestinu – zemi, která se mu za to odměňuje násilnostmi a teroristickými útoky. Díky svým pobytům zde jsem zjistil, jak tendenčně a jednostranně jsme informováni o blízkovýchodních událostech.
            Ke své druhé cestě jsem přizval několik dobrých přátel. Hned po návratu jsme se všichni shodli, že o svých pocitech řekneme dalším kamarádům a že brzy vyrazíme znovu. A pochopitelně s Dr. Evou Janáčovou, naší milou, chytrou, kompetentní a v neposlední řadě trpělivou průvodkyní, které tímto děkuji za skvělou práci, zážitky a netušené intelektuální dobrodružství.
MUDr. Jiří Kučera
MUDr. Václav Karnos27.10.2014

Milá Evičko, rádi bych Vám touto cestou ještě jednou moc poděkovali za nezapomenutelné zážitky s Vaší agenturou a především Vám osobně za obětavý, profesionální a neskutečně laskavý přístup k nám všem zúčastněným. Cestujeme hodně, ale s něčím takovým jsme se dosud nesetkali.

Zdeněk Sviták11.3.2014

Milá Evo,

jistě dovolíte nejstaršímu mužskému ze zájezdu, aby Vás tak oslovil. Nějak v tom zmatku při příletu jsem Vás nenašel, abych se s Vámi rozloučil a poděkoval Vám. Tak to činím až dnes. Nezažil jsem na svých četných poznávacích zájezdech průvodce tak erudovaného, příjemného, klidného, vstřícného, vtipného. Jsem rád, že jsem (mohu mluvit i za svou ženu a své přátele) – tedy že jsme Vás poznali. A víte, co oceňuju nejvíc? Dokážete přesně vystihnout hranici mezi poučením a nudou. Víte, kolik blábolů jsem už na cestách po Evropě vyslechl? Vy jste mi dokázala podat přesný obraz o zemi, po níž jsme putovali. S hrůzou jsem zjišťoval, jak málo jsem toho věděl – a s potěšením jsem zjišťoval, že teď lecčemus rozumím mnohem lépe. Sám jsem kdysi (v letech svého studia na FF UK) jezdil po republice se skupinami mládeže (35 osob, vždycky na 14 nebo 21 dnů; cestování výhradně vlakem, prohlídky měst tramvají, o autobusu na okružní jízdu Prahou jsme mohli jenom snít) ze SSSR. Vím, jak snadné by bylo někoho z těch mnoha desítek lidí, které jsem provázel, vzít pod krkem a zařvat Dej mi už konečně pokoj; předpokládám, že ani Vy nemáte někdy k tomuto kroku daleko, nedivil bych se, a tak oceňuju i Vaši obrovskou trpělivost.

Zkrátka a dobře – díky Vám za to, že rozumím Izraeli i Palestině víc než dřív a že se mi dostalo i ve vrchovaté míře toho, čemu se říká „duchovní prožitek“.

Haló, haló, slyšíme se? Já Váš „bojový pokřik“ budu slyšet ještě dlouho…

Zdravím Vás za sebe, svou ženu i své přátele ve skupině.

Zdeněk Sviták

Jan2.1.2014

Výjimečná erudovanost a nadšení pro Izrael paní průvodkyně Evy Janáčové nadchne snad každého, kdo s ní do Svaté země vyjede. Není otázka, na kterou by doktorka Janáčová nedokázala odpovědět. Kromě toho je z jejího přístupu zřejmé, že ji péče o turisty baví a maximálně se jim věnuje. Evo, díky!

Michal Mašek8.12.2013

Za skupinku, kterou vytvořili členové České numismatické společnosti i za pracovní kolektiv, který prožil s Dr. Janáčovou v Izraeli krásný týden, vyjadřuji vřelý dík a uznání!!!

Chvojkovi3.12.2013

Vážená paní doktorko,

chceme vám touto cestou poděkovat za nezapomenutelný výlet do Izraele, který díky vám neměl chybu (po všech stránkách včetně těch „přízemních“ – WC, jídlo). Jste prostě nejlepší.

Ještě jednou díky.

L.T.1.9.2013

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat paní Evě Janáčové, za úžasný výlet do Izraele, kterého jsem se zúčastnila letos v lednu. Právě ona přispěla svými hlubokými znalostmi a hlavně ochotou a vstřícností k tomu, abychom si zájezd opravdu užili. Je to profesionál! Mohu všem jen doporučit, protože spokojenost je zde zaručená! Takže ještě jednou moc díky a už se těšíme na další výlety s Vámi!

Lubomír Královský1.9.2013

Byl jsem s Evou Janáčovou v Izraeli letos v lednu. Bylo to fantastické. Tolik nového jsem se od ní dozvěděl a viděl. Nic nebylo problém. Určitě pojedu zase a určitě s paní Evou. Shalom Izrael!

Martin a Magda Šeminští25.8.2013

Moc děkujeme za překrásný zájezd, který nám Evička připravila. Já i maminka jsme byli moc spokojeni, načerpali jsme plno nových poznatků a máme i nadále nad čím přemýšlet, což má být smyslem každé vydařené cesty. Ještě jednou díky za Vaši otevřenost a schopnost naslouchat našim často žabomyším problémům.